Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Salonlarda Şömine Kullanımı

cafe tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 18, 2017

Salonlarda Şömine Kullanımı

Tahihte de medeniyetlerin başlangıç yıllarından kopup gelen salon şömineleri, günümüzde de yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi bir salon aksesuarı haline geldi, adeta !

Peki Salonlarımızın Vazgeçilmez ve Tarih Kokan Aksesuarı; Şömine Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda evlerimizin vazgeçilmez aksesuarlarından olan şömineler, günümüz teknolojisiyle gelişerek üzerinde artık aş pişirilebilir ya da bir şeyler ısıtılmak için de kullanılabilir hale gelmiştir. Dekoratif sıcaklığının yanı sıra eskiye göre yine bir adım daha önde bir özellikle pek çok farklı özelliklerle yaşam alanımızın bir parçası haline gelmiştir. Ve en belirgin özelliğiyle tam manasıyle bir ısıtıcı haline bürünmüş, tarihsel bir dekor haline gelmiş bulunmakta.

Salon Şömine Modelleri

Geçmişten günümüze taşınan şömine modelleri her geçen gün gelişip artmakta.  Günümüzde on üç ayrı şömine modelleri mevcut: etanol içerikli salon şömineleri, elektrikli şömineler, C4 şömineler bunlardan sadece ilk üçü.  Burada şömine modellerinden ziyade doğa ve çevre koruması adına, mutlaka budama ve orman gençleştirme uygulamaları yapılarak kesilmiş ağaç odunlarını kullanmanızı da önemle tavsiye ederiz.

Şömine Gereçleri

Çağımızda eskiye nazaran daha kolay kullanıma sahip olan şömineler bazen çevreye döküntü odun parça ve tozları ve küller saçabilmektedir. Tabi şömine aparatları sayesinde yine günümüzde buna da çare bulunmuş durumdadır. Bu durumda vakumlu temizlik gereçleriyle bu temizlik sıkıntısına da çare bulunabilir. Merak ettiğinizi düşünerek eklememiz gerekirse; bu şömine aparatları elektrik süpürgeleri gibi çalışmaktadır. Günümüzde gelişen bu aparatlar sayesinde etrafa saçılan şömine döküntüleri de tarihe karışmış bulunuyor.