Anahtar Teslim Dekorasyon


Maltepe Mahallesi
General Ali Rıza Gürcan Cad.
Eski Çırpıcı Yolu Sokak
Merter Meridyen İş Merkezi
Kat:2 No:229
Zeytinburnu/İstanbul Tel: +90 (212) 655 86 53Tel: +90 (212) 481 21 48 info@fulltadilat.com

Tadilat Hakkında Herşey

Yazlik ev tadilati
Mart 11, 2017

Yazlık Ev Tadilatı

Aylardır kapalı duran yazlık evlerinizi açma vakti geldi. Kış aylarında kapalı kalan evler, içerisinde yaşanan evlere göre daha çabuk yıpranıyor. Kış mevsimi boyunca bozulan çatı, pencere ve kapıların tamiri, soğuk havadan etkilenen bahçe düzeninin yeniden eski haline getirilmesi oldukça vakit almaktadır. Her tadilat uygulaması için ayrı usta çağırmak özellikle yazlık bölgelerde mevsimin de yoğun olduğu düşünüldüğünde imkansız hale gelmektedir ve gelen tadilat ustaları da yazlık bölge olduğundan fiyatları iki katına çıkaracaktır.


Zemin malzemesi secerken nelere dikkat edilmeli
Mart 10, 2017

Zemin Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev tadilatlarında zemin kaplama modelleri fazla önemsenmeyen ayrıntılar olarak görünür. Zemin kaplamasının evinizin dekorasyonuna ve mobilyalarınıza estetik ve güzellik kattığını unutmamalısınız. Her evde, her model zemin kaplama uygulanmaz. Evinizin ve dekorasyonunuzun tarzına göre zemin kaplama modeli tercih etmelisiniz. Aksi halde ev dekorasyonunuzda hoş olmayan görüntüler oluşabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca zemin kaplama modelinize dekorasyondan önce karar vermelisiniz.


ev saunasi yaptirmak isteyenlere oneriler
Mart 09, 2017

Ev Suanası Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Evinizde banyonuz genişse veya fazla bir odaya sahipseniz, sizlerde evinize ev içi sauna dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu sayede günün yorgunluğu atarken aynı zamanda da zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Evinizde jakuziye sahipseniz, jakuzinizin yanına konumlandıracağınız bir sauna ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ahşap malzemeli dekorlarla yapılan klasik saunaları beğenmiyorsanız, modern ve şık görünümlü cam fanus şeklinde sauna modelleri de tercih edebilirsiniz. Su ve buharla rahatlama yöntemlerinden biri olan ve Fin hamamı olarak da bilinen saunalar, önceden sadece büyük oteller ve hamamlarında bulunurdu. Gelişen teknoloji ve modernizasyon sayesinde, maliyetler çok daha küçültülerek pratik saunalar evlerde de yapılmaya başlandı.


dekorasyonda greenery etkisi
Mart 08, 2017

Dekorasyonda Greenery Etkisi

2017'nin dekorasyon rengi "Greenery" yani yaprak yeşili. Greenery, iç mekanlara sıcak bir hava katıyor. Greenery rengi tam bir yaprak yeşili olduğundan güçlü etkilere sahiptir. Aynı zamanda dominant ve parlaktır. Greenery rengini evinizin dekorasyonunda uygularken nötrlemek isterseniz pastel yumuşak tonlarla birlikte kullanmalısınız.

Greenery nedir?

Tazeleyici, canlandırıcı ve yepyeni başlangıçların simgesidir. Uluslararası renk otoritesi Pantone, 2017 yılının trend rengini greenery olarak belirledi. Bu yıl ev dekorasyonu için greenery rengi tercih edilecek.

balkon tadilati ve balkon kapatma uygulamasi
Mart 07, 2017

Balkon Tadilatı Ve Balkon Kapatma Uygulaması

Balkon, kış mevsiminde evin en çok zarar gören bölümü olmasına rağmen, çoğunlukla ihmal edilmektedir. Balkonun su akıtma gider sistemi ve zemin karoları gözden geçirilmeli, gerekli balkon tadilatları her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Özellikle apartmanda yaşayanlar tarafından merak edilen konulardan birisi balkon kapatma sorunudur. Balkon kapatıldığında evin alanı büyümüş gibi hissedilir. Metrekare hesabında balkonların önemli bir yeri vardır. Ev alım - satım işlemlerinde, balkonun kapalı olması +1 avantaj sağlamaktadır.

yeni cati izolasyon teknigi
Mart 07, 2017

Mutfağınız için pratik tadilat önerileri

Mutfağınızda çok büyük tadilatlara kalkışmadan da değişiklikler yapmak artık mümkün. Mutfağınızda köklü değişiklikler yapmadan da yeni bir tarz yaratabilirsiniz. Elinizde bulunan malzemeler ve imkanlarınızı doğru değerlendirerek istediğiniz sonuçlara çabucak ulaşabilirsiniz.

yeni cati izolasyon teknigi
Mart 06, 2017

Yeni Çatı İzolasyon Tekniği

Sistemli çatı izolasyonu işin ehli kişilerce uygulanması gereken bir yalıtım yöntemidir. Doğru uygulanmayan çatı teknikleri izolasyonun tekrar tekrar yenilenmesini gerektirecektir. Türkiye ‘de alelade kişilere teslim edilen izolasyon işlemi hizmetin kalitesini düşürür iken, uygulanan izolasyon projesinde tercih edilen çatı malzemesi kaliteli dahi olsa hatalı biçimde uygulanan yalıtım işleminden ötürü, genellikle yağışlı havalarda bilahare ortaya çıkabilen şu kaçakları yoğuşma sorunu nedeni ile kullanılan yalıtım malzemeleri henüz yeni dahi olsa, alandaki tüm malzemeleri atık şekline getirerek çatının yenilenmesini şart koşar. Bu işin muhataplarına maddi açıdan büyük kayıp yaratır.

evlerinizi sanat eserleriyle guzellestirebilirsiniz
Mart 06, 2017

Evlerinizi Sanat Eserleriyle Güzelleştirebilirsiniz

Ev dekorasyonunda değişik bir tarz arıyorsanız; son dönemlerde evlerde kullanılan sanat eserleri modellerine göz atmalısınız. Mutlaka ev tadilatı öncesinde ev dekorasyonuna karar vermelisiniz. Özellikle salonlarınız için seçeceğiniz büyük sanat eserleri için duvar paneli ya da çerçeve yaptırmak istiyorsanız tadilat sırasında yaptırmalısınız. Bu işlemleri tadilat sırasında yaptırmanız size hem maddi olarak kazanç sağlar, hem de zamandan tasarruf etmenize neden olur.

full tadilattan mobilya tasarim hizmeti
Mart 06, 2017

Full Tadilat Mobilya Tasarım Hizmeti

Yaşamımızda vaktimizin  büyük bölümünü kapalı alanlarda geçirdiğimiz için bu mekanların bizde yarattığı etkiler çok önemlidir. Bu nedenle bu mekanların mimari özelliklerinin yanında iç mimari özellikleri çok daha  önemlidir. Küçük bir renk değişimi bile sizde çok etkili ve önemli değişikliklere neden olabilir. Gelin mimarların hangi mekan için hangi renkleri önerdiğine bir göz atalım..

full tadilattan mobilya tasarim hizmeti
Mart 05, 2017

Full Tadilat Mobilya Tasarım Hizmeti

Evlerimiz bizim en büyük yaşam alanlarımızdır. Gün içinde bir sürü koşturmanın içine girer ve çıkarız. Bu koşturmalar bizi çoğu zaman çok fazla yorar. Gün içinde birçok kez aklımıza eve gitsem de rahat rahat bir dinlensem fikri aklımıza gelir durur. Evimize gittiğimizde bütün sorunlardan kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak isteriz. Evimizi huzur ortamımız olacak şekilde yaratırız.

neden-kenetli-cati
Mart 04, 2017

Ev Tadilatının Püf Noktaları

Uzun zamandır aynı evde yaşıyorsanız, ev tadilatı yaptırmanın zamanı gelmiş demektir. Evinizde bir süre sonra zemin, kapılar, mutfak dolapları, özellikle de ıslak zeminler yıpranmaya başlar.
neden-kenetli-cati
Mart 03, 2017

Villa Uygulama Projeleri

Villalar her haliyle oldukça görkemli ve eşsiz yapılardır. Her villa inşa edilirken üzerinde oldukça düşünülmüş olmalıdır ki villa olmanın hakkını verebilsin.
eski mobilyalar nasil yenilenir
Mart 02, 2017

Soğuk Çatıların Konstrüksiyon Elemanları

Kış aylarının gelişini sadece havadan değil, ev içerisinde kullanılan eşyaların farklılık göstermesiyle de anlayabiliriz. Yazın kullanılan ince eşyaların yerini kış aylarında kalın kumaşlı eşyalar alır. İçinizi ısıtmaya görüntüleri bile yeter.

eski mobilyalar nasil yenilenir
Mart 01, 2017

Evlerin Kışlık Misafirleri

Kış aylarının gelişini sadece havadan değil, ev içerisinde kullanılan eşyaların farklılık göstermesiyle de anlayabiliriz. Yazın kullanılan ince eşyaların yerini kış aylarında kalın kumaşlı eşyalar alır. İçinizi ısıtmaya görüntüleri bile yeter.

eski mobilyalar nasil yenilenir
Mart 01, 2017

Eski Mobilyalar Nasıl Yenilenir?

Modanın her sene değişmesi her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da etkisini gösteriyor. Evinizdeki eşyaları her sene değiştirmek mümkün değil. Yeni mobilya almak yerine, bazı değişikliklerle var olan mobilyanıza yeni bir görünüm kazandıranilirsiniz.

doganin cazibesi kapilin
Şubat 28, 2017

Mağaza ve Fabrika Tadilatı

Mağazanız ya da fabrikanızda tadilat yaptırmak istiyorsanız, işe ilk olarak yıkım ve kırım işlerinden başlamalısınız. Mağaza tadilatını, mekanın yıkım ve kırım işlerinin yapılması, elektik sistemlerinin yenilenmesi ve düzenlenmesi, sıva ve boya ustalarının en iyi şekilde ayarlanması işlemlerini kapsayan bir paket olarak görebilirsiniz.
doganin cazibesi kapilin
Şubat 28, 2017

Binaların Korunma Kalkanı Isı Yalıtımı

Kaliteli bir yaşam her bireyin hakkı. Yaşam alanlarını daha güvenli, sağlıklı yaşanabilecek yerler haline getirmenin, doğal kaynakları verimli kullanmanın ve enerji maliyetini en aza indirmenin yolu ısı yalıtımından geçiyor. Binayı soğuğa, sıcağa, neme ve çevresel etkenlere karşı korumanın en etkili yolu olan ısı yalıtım, evlere yeni bir dönemin kapısını aralıyor.
izolasyon-yaparken-nelere-dikkat-edilmeli
Şubat 27, 2017

Soğuk Çatı

Soğuk çatı, tanımı gereği kaplama sistemi ile ilgili taşıyıcı ile döşeme arasında hava yastığı bulunan çatı sistemidir. Bu tanıma bağlı olarak, kaplama ile döşeme /tavan arasında çatıya eğim veren ve bu eğimli kaplama sistemini taşıyıcı sisteme ileten taşıyıcı nitelikte bir çatı sistemine gerek vardır. Eğer tüm bu sistemlerin oturtulabileceği yatay bir taşıyıcı döşeme varsa, bu durumda çatı, oturtma çatı olarak; böyle bir döşeme yoksa, bu durumda da çatıya ilişkin yükleri binanın düşey taşıyıcılarına ileten ve asma çatı adı verilen bir sisteme gerek vardır.

havuz sistemleri full tadilat
Şubat 26, 2017

Havuz Sistemleri Full Tadilat

Evlerde, iş yerlerinde, rezidanslarda, spor salonlarında ve bu gibi benzer yerlerde havuzların sayısı hızla artmaktadır. İnsanlar herhangi bir ev alacaklarında artık sitelerinde havuz olup olmaması özelliğine dikkat etmektedir. Bir spor salonuna yazıldığında en önemli özelliklerden biri içerisinde havuz bulunup bulunmamasıdır. Havuz, içinde bulunduğu her türlü yapının kalitesini yükselten bir ögedir.

pencere onu dekorasyon fikirleri
Şubat 26, 2017

Pencere Önü Dekorasyon Fikirleri

Mekanın duvarları kadar pencere çevresi de tarzınızı istediğiniz gibi yansıtabilmenizde önemli rol oynar. Işığın gelişine göre burada perde ve storlarla farklı efektler yaratabilirsiniz. İri desenli perdeler ile Retro bir görünüm yakalayabilirsiniz. Perde boyuna karar veremiyorsanız bir uzmandan yardım almanızda fayda olabilir. Ahşap kepenkler veya düz renkte black-out storlar dilediğiniz zaman gün ışığını tamamen bloke etmek için iyi birer çözümdür.

elektrik mekanik tesisa tadilati
Şubat 25, 2017

Elektrik Mekanik Tesisat Tadilatı

Evimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde, ofislerimizde, kısacası bulunduğumuz her ama her yerde elektrik sayesinde işlerimizi hallederiz. Eğer elektrik olmasaydı telefonumuzun şarjını dolduramaz, bilgisayarlarımızı kullanamaz, internet erişimimizi sağlayamaz, aydınlanamazdık. Bunlara baktığımızda hayatımızın çoğunu bunlar oluşturmaktadır. Burada sayılmayanlar da listeye eklendiğinde hayatımızın tamamını elektriğin oluşturduğuna şahit oluruz. Elektrik uzun yıllardır hayatımız olmuş durumdadır. Hayatımızın her alanında elektrikten faydalanırız. Elektrikler bir saatliğine bile gitse bütün işlerimiz aksamaya uğrar ve telaş yapmaya başlarız. Bir an önce elektriklerin gelmesini isteriz ve bu kısa sürede ne yapacağımızı bilemeyiz. Çünkü hayatımız çoktan elektrik olmuş durumdadır.

salon ve oturma odasi tasarim fikirleri
Şubat 25, 2017

Salon Ve Oturma Odası Tasarım Fikirleri

Oturma odasında geniş bir L kanepe, üzerine düz renklerde yastıklar, lake siyah ve orta sehpa, kristalli aydınlatmalar ile modern ve lüks bir tarzın sahibi olabilirsiniz. Tek bir sanat eserine yatırım yaparak onu odanızın odak noktası yapmanız da mümkün.
full tadilat ic mimarlik hizmetleri
Şubat 24, 2017

Fulltadilat İç Mimarlık Hizmetleri

Evlerimiz bizim en büyük yaşam alanımızdır. Zamanımızın birçoğunu evlerimizde geçiririz. Son zamanlarda freelance işlerin de artmasıyla evde geçirdiğimiz süre oldukça artmıştır. Zamanımızın bu kadar çoğunluğunu geçirdiğimiz yerlerin enerjisi bize de yansımaktadır. Eğer içinde bulunduğumuz alan zevklerimize ve isteklerimize göre dizayn edildiyse ve dekorasyonu ona göre yapıldıysa kendimizi daha mutlu hissederiz. Fakat istemediğimiz en ufak bir detay dahi olduğunda o hep gözümüze batar ve iç huzurumuzu da olumsuz etkiler. Bunun için en azından evlerimizin istediğimiz şekilde olmasını isteriz. Dış dünyadan kaçmak istediğimizde bu yerlerin bize mutluluğu ve huzuru sağlamasını bekleriz.

ev-dekorasyonunda hali secimi nasil olmali
Şubat 24, 2017

Dış Cephe ve Çatı İzolasyonları

Misafirlerinizi ağırladığınız, TV seyrettiğiniz, aile bireyleriyle vakit geçirdiğiniz salon ve oturma odası için stilinizi belirlerken fonksiyonelliğin yanı sıra konfordan ödün vermeyin. Oturma odalarının odak noktasını ( mekanın kalbi diye de nitelendirebiliriz) kanepe, koltuk ve sehpaları düzenleyerek oluşturabilirsiniz. Klasik, modern veya etnik… Tarzınız ne olursa olsun oturma odası ya da salonunuzu sıkıldığınızda kolayca farklı bir düzene geçirebileceğiniz kolaylıkta düzenlemeniz mekana da enerji katacaktır. Stilin en önemli belirleyicilerinden birinin aksesuarlar olduğunu göz ardı etmeyin. Oturma odanızı tarzına uygun aksesuarlar ile zenginleştirerek tarzınıza vurgu yapın.

ev-dekorasyonunda hali secimi nasil olmali
Şubat 24, 2017

Salon Tasarımı İçin Adım Adım Tavsiyeler

Misafirlerinizi ağırladığınız, TV seyrettiğiniz, aile bireyleriyle vakit geçirdiğiniz salon ve oturma odası için stilinizi belirlerken fonksiyonelliğin yanı sıra konfordan ödün vermeyin. Oturma odalarının odak noktasını ( mekanın kalbi diye de nitelendirebiliriz) kanepe, koltuk ve sehpaları düzenleyerek oluşturabilirsiniz. Klasik, modern veya etnik… Tarzınız ne olursa olsun oturma odası ya da salonunuzu sıkıldığınızda kolayca farklı bir düzene geçirebileceğiniz kolaylıkta düzenlemeniz mekana da enerji katacaktır. Stilin en önemli belirleyicilerinden birinin aksesuarlar olduğunu göz ardı etmeyin. Oturma odanızı tarzına uygun aksesuarlar ile zenginleştirerek tarzınıza vurgu yapın.

ev-dekorasyonunda hali secimi nasil olmali
Şubat 23, 2017

Islak zemin kaplaması nedir? Nerelere yapılır?

Zemin kaplaması için tercih edilen fayans, mermer, granit, mozaik, doğal taş gibi bir çok yapı ve zemin döşeme malzemeleri ıslak olduklarında oldukça kayganlaşır. Hastane, alışveriş merkezleri, metrolar, devlet kurumları, şirketler ve evlerin banyolarında yapılacak zemin kaplaması için ıslak zemin kaplama malzemelerinin kullanılması gerekmektedir.

ev-dekorasyonunda hali secimi nasil olmali
Şubat 23, 2017

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evlerinizin iç mekan dekorasyonunda, salon tipleri için uygun tasarım fikirleri gelişmek ve dekor ürün tercihleri yapmak gerekir. Bu uygulama bazen zorlayıcı olabilir. Fakat, bilinmesi muhakkak gerekli bir gerçek vardır ki, ev odaları ne şekilde olursa olsun, arzu ettiğiniz salon dekorasyon şekillerini ve tasarım aksesuarlarını evlerinize uyarlayabilirsiniz. Dikdörtgen model salonlar için de genellikle kısıtlı seçenekler olduğu sanılır. Oysa ki dikdörtgen salonlar, kare salonlar düşünülünce daha avantajlı ve de dekorasyon uygulaması da daha kolaydır.

ev-dekorasyonunda hali secimi nasil olmali
Şubat 23, 2017

Ev dekorasyonunda halı seçimi nasıl olmalı?

Ev dekorasyonu sırasında yapılan en büyük hatalardan biri yanlış halı seçimidir. Halılar, evin tüm havasını bir anda değiştirebiliyor. Halı seçiminin en başta yapılması ve halıya göre mobilya alınması ise yapılan en büyük hatalardan biridir. Tüm evinize halı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli detay; halının kolay temizlenir ve leke tutmayan şekilde olmalısıdır.

bitkilerle bahce dekorasyonu
Şubat 23, 2017

Bitkilerle Bahçe Dekorasyonu

Bahçe dekorasyonunda gereken bahçe aksesuarlarının başında bahçe bitkileri ve bahçe çiçekleri gelmektedir. Özellikle her geçen gün dikilen binalarla beton yığınına dönüşen şehirlerde kurduğumuz yaşam alanlarında, insanın doğasına kaçınılmaz bir özlemi vardır. Bu nedenle evlerimizin bahçelerini yeşil bitkiler ve rengarenk çiçeklere bürüyerek özlemini duyduğumuz doğamızı en azından kendi yaşam alanlarımıza taşıyabilir, günün sonunda ve tatil günlerimizde şehrin gürültülü, yeşilsiz ve binalarla dolu karmaşasını, bahçe çiçekleriyle dekore ettiğimiz evlerimizin bahçelerinde zaman geçirerek unutabiliriz.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 22, 2017

Çatıların Sınıflandırması

Çatılar, çok sayıda etmene ve gereksinmeye göre tasarlandıkları için bu etmenlerin ve gereksinmelerin her birine göre ayrı ayrı sınıflandırılabilirler. Bu nedenle de çatıların sınıflandırılmalarını tek başına bir sınıflandırma sistemine bağlanması söz konusu değildir.Sınıflandırmaya esas oluşturan faktörleri; çatının geometrik biçimi,üzerinin kullanıp kullanılmaması, suyun uzaklaştırılma şekli çatının eğimi, örtü malzemesinin türü, çatı arası havasının var olup olmaması ve çatı taşıyıcı sisteminin türlü olarak ele almak ve sınıflandırmak olanağı vardır.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 22, 2017

Duvar kağıdı seçimi nasıl yapılmalı?

Mekanlarınıza yeni bir enerji, yeni bir hava katmak istiyorsanız duvar kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Duvar kağıtları kullanarak evinizde en hızlı ve en basit şekilde değişiklik yapabilir, evinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 22, 2017

Elektrik tadilatı nedir? Elektrik tesisatı nasıl yapılır?

Elektrik tadilatına başlamadan önce keşif yani inceleme yapılmalıdır. İnceleme sonucunda neler yapılacağı belirlenmeli ve bir program oluşturularak ilerlenmelidir. Elektrik malzemeleri kaliteli ve standartlara uygun seçilmelidir. Eski kablolar gerektiği takdirde değiştirilmelidir.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 21, 2017

Shingle çatı nedir, uygulaması nasıl yapılır?

Dayanıklı ve ekonomik olarak bilinen shingle çatı, çatı kaplama amacıyla kullanılan malzemeler arasında en çok tercih edilen türdür. Özellikle eğimli çatıların kaplamasında su izolasyon malzemesi olarak tercih edilmektedir. Modern teknolojiyi üzerinde fazlasıyla barındıran bir çatı malzemesi olması nedeniyle shingle çatının sektörde önemli bir yeri bulunuyor. Amerika’da bulunan evlerin %90’ı Avrupa’da bulunan evlerin büyük bir kısmı shingle çatı kaplama sistemi ile donatılmıştır.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 21, 2017

Ev Tadilatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tadilat işi dışarıdan kolay gözükse de bir o kadar riskli ve hayati öneme sahiptir. Tadilata başlamadan önce dikkat etmemiz gereken güvenliktir. Tadilat işi ile uğraşıyorsanız kesinlikle kendiniz ve çevreniz için güvenlik önlemlerini almanız gerekir.

evlerde elektrik tesisati ile ilgili onemli bilgiler
Şubat 21, 2017

Evlerde Elektrik Tesisatı İle İlgili Önemli Bilgiler

Elektrik tesisatı, bir yapının bütün ısı güç ve ışık kaynak maddesini içerideki alana yayma sistemidir. Elektrik tesisatı döşenirken, iki ayrı yol seçeneğinden biri kullanılır; sıva üstü ve sıva altı. Sıva üstü elektrik tesisatı tehlikelere yol açabileceği için çağımızda pek tercih edilmemektedir.. Fakat, İnşaat yapımı sonrasında gereksinimler göz önünde bulundurularak sıva altı kablo kanalların kafi olmadığı zamanlarda kullanılabilmektedir.  Sıva üstü tesisatta izole işlemleriyle tehlike arz eden durumların önüne geçme işlemi uygulanmıştır.

banyolarda-tik-agaci-mobilya-yeniligi
Şubat 21, 2017

Restoran ve Cafe Uygulama Projeleri

İnsanlar artık evlerinden sonra ikinci yaşam alanı olarak cafe ve restoranları kullanmaktadır. Kimi insanın birinci yaşam alanı buralar haline gelmektedir. Yorucu iş hayatı, okul hayatı, kalabalık şehirler insanları huzur bulabilecekleri cafe ve restoran arayışına çıkarmaktadır. Kimi insan sakin, huzur dolu yerleri severken kimi insan ise hareketli ve haftanın yorgunluğunu atabileceği yerleri tercih etmektedir. Her insanın tercihi farklı olsa da mutlaka bir cafe ya da restorana gitmektedir.

banyolarda-tik-agaci-mobilya-yeniligi
Şubat 20, 2017

Aydınlatma Sistemleri

Işık bizler için hayattır. Yaşamımızın neredeyse her alanında ışık vardır. Işık bizlerin temel  gereksinimlerimizden biridir. Görebilmemiz için ışığı aktif olarak kullanmamız gerekmektedir. Doğal ışık kaynaklarının bize yetmediği zamanlarda ise işin içine yapay ışık kaynakları, yani aydınlatma sistemleri girmektedir.

banyolarda-tik-agaci-mobilya-yeniligi
Şubat 20, 2017

Banyolarda Tik Ağacı Mobilya Yeniliği

Bu özel tür tik ağacı kendisi gibi özel ürünlerle bakımının yapılmasıyle size uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz garantisindedir. Özellikle evlerinizin banyolarını düşünecek olursak, neme ve ısıya dayanıklı bu özel mobilyalar, banyolarınız için harika kullanım ve yıllar boyu dayanıklılık vaat ediyor.

Ahşabın yaşam alanlarımıza kattığı, eskilerin ve doğallığın sıcak ve tanıdık görünümü, ahşap dekorasyonun yüz yılları aşıp, yeni tren mobilya ve tasarımlardan daha ağır basacağı kaçınılmaz bir gerçek. Bu doğal ve özel ham maddeli, aynı zamanda her çağa uygun ahşap mobilyalarla muhteşem ve her zevke uygun ahşap ev tasarımlarının türetilebilmesi de ahşap dekorasyonun ömrünü uzatmakta.

gecmis tutkunlarinin vazgecilmezi ahsap dekorasyon
Şubat 19, 2017

Geçmiş Tutkunlarının Vazgeçilmezi Ahşap Dekorasyon

Ahşabın yaşam alanlarımıza kattığı, eskilerin ve doğallığın sıcak ve tanıdık görünümü, ahşap dekorasyonun yüz yılları aşıp, yeni tren mobilya ve tasarımlardan daha ağır basacağı kaçınılmaz bir gerçek. Bu doğal ve özel ham maddeli, aynı zamanda her çağa uygun ahşap mobilyalarla muhteşem ve her zevke uygun ahşap ev tasarımlarının türetilebilmesi de ahşap dekorasyonun ömrünü uzatmakta.

dekorasyonda aydinlatmanin onemi
Şubat 19, 2017

Evde mor rengin enerjisi

Her rengin bir enerjisi olduğunu biliyor muydunuz? Mor renk, her ne kadar soğuk renk ailesinden gelse de ev dekorasyonlarında sağladığı dengeleyici bir özelliği vardır.

Evinizde mor renk kullanmak istiyorsanız öncelikle nasıl bir tema üzerine gideceğinize karar vermelisiniz. Ana renginiz mi mor olacak yoksa vurgulayıcı renk olarak mı moru kullanacaksınız?

salonlarda somine kullanimi
Şubat 18, 2017

Salonlarda Şömine Kullanımı

Son yıllarda evlerimizin vazgeçilmez aksesuarlarından olan şömineler, günümüz teknolojisiyle gelişerek üzerinde artık aş pişirilebilir ya da bir şeyler ısıtılmak için de kullanılabilir hale gelmiştir. Dekoratif sıcaklığının yanı sıra eskiye göre yine bir adım daha önde bir özellikle pek çok farklı özelliklerle yaşam alanımızın bir parçası haline gelmiştir. Ve en belirgin özelliğiyle tam manasıyle bir ısıtıcı haline bürünmüş, tarihsel bir dekor haline gelmiş bulunmakta.

havuz dekorasyonu ve bakimi nasil olmali
Şubat 18, 2017

Havuz Dekorasyonu Ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Evlerin görüntüsünü daha da güzelleştiren tasarım harikası havuzlar gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Bilindiği üzere havuzlu villalar iç dekorasyonda olduğu kadar dış cephe tasarımında da dikkat çeken yapılardır. Siz de sevdiklerinizle birlikte sıcak yaz akşamlarında, havuz başında hoş vakitler geçirmek istemez misiniz?

cafe tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 18, 2017

Çatı Tasarım Parametreleri

Çatı tasarım parametrelerini taşıyıcılık, yalıtım ve mimari konsept ana başlıklarında ele almak mümkündür. Çatı strüktürünün taşınması ve bina taşıyıcı sistemi ile ilişkilendirilmesi gerekliliğiyle taşıyıcılık, ısı, ışık, ses ve su gibi iç ve dış ortam fiziksel koşulların kontrolleri amacıyla yalıtım, yapının tasarım konsepti ve bütünselliği içinde mimari çatı tasarımını etkileyen önemli etmenlerdir.

cafe tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 17, 2017

Sistem Olarak Çatı

Binaların üstünü tüm atmosferik etmenlere karşı korumak amacıyla örten çatıların ana görevi, koruma ve bu koruma işlevini sağlayan sistemleri taşımaktır.

cafe tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 17, 2017

Cafe tadilatında nelere dikkat edilmeli?

Yeni bir cafe açmak istiyorsunuz ya da mevcut cafenizde modern değişiklikler yapmak istiyorsanız, tadilata başlamadan önce yapmak istediğiniz değişiklikler ve tasarım için ön araştırma yapmalısınız.

ofis tadilati nasil olmali
Şubat 16, 2017

Çatı Nedir ?

Çatı, binayı en duyarlı bölgede serbest atmosferle ayıran ve sınırlayan bir yapı elemanıdır. Çatı, biçimi ve konstrüksiyonu binanın karşı karşıya kaldığı iç ve dış koşullar ile kullanıcı gereksinimlerinin optimizasyonu sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Tasarımcı bu optimazyonu sağlayabilmek için, Sistem Açılım Seviyesi (SAS) bakış açısından, çatıların açılım seviyesindeki düzeyini belirlemek için ve bu SAS'a göre sistemin tasarımını etkileyen ve uyulması zorunlu üst sistem verileri ile tasarımcının elindeki seçimsel nitelikli alt sistem verilerinin sentezini yapmak durumundadır.
ofis tadilati nasil olmali
Şubat 16, 2017

Ofis Tadilatı Nasıl Olmalı?

İş hayatında müşterilerin ilgisini çekmek ve onlarla olumlu bir iletişim kurabilmek çok önemlidir. Bunun için mevcut ofisinizde tadilat yaparak güzel bir ortam yaratabilirsiniz. Genellikle hizmet sektöründe müşterilerle olan iletişimi olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilecek pek çok faktör bulunmaktadır. Bunlardan birisi de müşterilerle iş yeri sahibinin görüştüğü ortamdır. Ofis tadilatına başlamadan önce hizmet verdiğiniz sektöre uygun ofis modellerini inceleyebilirsiniz.

dekorasyonda tamamlayıcı ogeler
Şubat 16, 2017

Dekorasyonda Tamamlayıcı Öğeler

Ev aksesuarları, modern stilde, rüstik stilde veyahut klasik stilde döşenmesi tercih edilmiş her türlü yaşam alanın dekorasyonuna uygun olarak kendine bir yer bulabilmektedir. Canlı renklerde tamamlayıcı aksesuarlar mekanlara neşe katarken, daha ağırbaşlı renk tonlarıyle de soylu görünümdeki dekorasyonları tamamlayabilir. Birbirinden farklı tamamlayıcı ev aksesuarları, renk ve şekilleriyle çokça alternatif sunarak evlerinizin dekorasyonunu tamamlayabilmektedir.

musluklarda batarya degisimi
Şubat 16, 2017

Mutfak ve Banyolarda Batarya Değişimi

Batarya tamiri, mutfak batarya tercihinde uygun ve kullanışlılığı açısından doğru seçimler yapabilmek önemlidir. Yaşam alanlarımızdaki muslukların batarya ömürlerini kullanım şekli ve yoğunluğu dışında bir de az önce belirttiğimiz özellikler belirlemektedir.

bahcelerde koltuk kullanimi hakkinda birkac detay
Şubat 15, 2017

Bahçelerde Koltuk Kullanımı Hakkında Birkaç Detay

Bahçeli evler için vazgeçilmez olan koltuklar günümüzde epey bir değişim göstermekte… Hava koşulları göz önünde bulundurulunca artık ihtiyaç gereği su geçirmeyen ve daha dayanıklı koltuk modelleri revaçta bulunmakta.  Bahçe koltuk tasarımları önceki senelere nazaran daha ön planda olup, gelecekte de bu artış hızla sürecek gibi görünüyor. Şayet evlerinizin bahçelerinde kullanmak amacıyle ilk defa koltuk tercihinde bulunacak iseniz birkaç mühim detayı göz önünde bulundurmanızı tavsiye edeceğiz. Bu detayların başında ise açık alan olan ev bahçeleri için tercih edeceğiniz bahçe koltukları tasarımlarından öncelikli olarak suya ve yıpranmaya dayanıklı olanları seçmeniz gerekecek.  Bahçe koltuk tasarımları geniş yelpede üretildiğinden, bahçe koltuk tasarımları arasından tercih edeceğiniz bahçe koltuklarının dayanıklı ham maddeden üretilmiş olmasına zen göstermeniz gerekecektir.

salon dekorasyonu icin oneriler
Şubat 14, 2017

Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Yapıların dış cephesine uygulanan kaplamalar, ısı ve enerji yalıtımında büyük oranda bir tasarruf sağlamaktadır. Dış cephe kaplaması, binaların dış tasarımlarında daha estetik bir görünüm yakalanması sağlamanın yanı sora bina ömrünü de uzatmaktadır.

dis cephe kaplamanin faydalari
Şubat 14, 2017

Dış Cephe Kaplamasının Faydaları

Yapıların dış cephesine uygulanan kaplamalar, ısı ve enerji yalıtımında büyük oranda bir tasarruf sağlamaktadır. Dış cephe kaplaması, binaların dış tasarımlarında daha estetik bir görünüm yakalanması sağlamanın yanı sora bina ömrünü de uzatmaktadır.

mimar sinan in aski icin yaptigi eserler
Şubat 14, 2017

Mimar Sinan 'ın Aşkı İçin Yaptığı Eserler

Mimar Sinan padişah Kanuni ’nin kızı Mihrimah ’a aşıktır. Ancak Kanuni kızını devlet kademesinden birisiyle evlendirmiştir. Bunun üzerine Sinan aşkını kalbine gömmüştür...

Bir gün Kanuni, Sinan’dan kızının adına bir camii yapmasını ister. Mimar Sinan bunu seve seve kabul eder. Sanki camiyi yapınca Mihrimah 'a kavuşacakmış gibi. Her bir taşına ona olan aşkını kazır ki, camii Mihrimah kadar güzel olsun. Hatta camiye Mihrimah ’ın beline kadar uzanan saçlarından ilham alarak, silüetini yansıtan bir görüntü vermiş olduğu da bilinir.. Mihrimâh 'ın temelleri yükselip, kubbe tamama erdiğinde; ortaya "eteklerini giyinmiş nazlı bir gelin" silueti çıkar.

sevgililer gunu tac mahal
Şubat 14, 2017

Dünyanın Aşk için Dikilmis En Buyük Anıtı: Taç Mahal

Şah Cihan, eşi Mümtaz Mahal ’a gerçekten çok aşıktır. 14. Çocuğuna hamile olan Mümtaz Mahal, 1631 yılında çocuğunu doğuracağı esnada hayata gözlerini yumar. Şah Cihan, aylarca kendine gelemez.

Aylar sonra gören yakın dostlarından John Tradescant kendisini gördüğünde gözlerine inanamaz. Şah Cihan, saçları ve sakallarını üzüntüden ağartmış ve kendini dışarıya kapatmıştır. Bunun üzerine, çok sevdiği Mümtaz Mahal’i hatırlamak, onu tüm Dünya ’nın anması adına bir eser yaptırmak ister. Şah Cihan, tuttuğu yastan sonra Dünya ’nın en iyi mimarlarını getirtmek ister. Mimar Sinan ’ın öğrencileri olan ve zamanında İstanbul ’da yaşayan iki mimar : Mehmet İsa ve Mehmet İsmail Efendi, buraya gelerek planı çizerler. Bu eser Tac Mahal ’dir.

su izolasyonu
Şubat 13, 2017

Su izolasyonu nerelerde uygulanır?

Kırmızı rengi dekorasyonda dikkatli kullanmak gerekir. Kırmızı hareketlilik ve dinanizmi temsil ettiği için fazla ve yoğun kullanımı mekanlarda stres etkisi yaratır ve yorucu sıkıcı iç mekanlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden mekanın bütün duvarlarını kırmızıya boyamak yerine bir duvarda kullanılması daha uygundur. Veya aksesuarlarda kırmızı kullanımıyla mekanlara  hareket ve  enerji vermek daha kolay ve pratiktir bir yoldur.  Örneğin kırmızı bir vazo , biblo, kırmızı çiçekler ve mumlar, yere serilecek kırmızı bir halı veya koltuk üzerine koyulan  kırmızı kırlentler  gibi…

askin rengi kirmizi ve dekorasyon
Şubat 13, 2017

Aşkın Rengi Kırmızının Mekanlardaki Kullanımı

Kırmızı rengi dekorasyonda dikkatli kullanmak gerekir. Kırmızı hareketlilik ve dinanizmi temsil ettiği için fazla ve yoğun kullanımı mekanlarda stres etkisi yaratır ve yorucu sıkıcı iç mekanlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden mekanın bütün duvarlarını kırmızıya boyamak yerine bir duvarda kullanılması daha uygundur. Veya aksesuarlarda kırmızı kullanımıyla mekanlara  hareket ve  enerji vermek daha kolay ve pratiktir bir yoldur.  Örneğin kırmızı bir vazo , biblo, kırmızı çiçekler ve mumlar, yere serilecek kırmızı bir halı veya koltuk üzerine koyulan  kırmızı kırlentler  gibi…

ic mekan aydinlatma
Şubat 13, 2017

İç Mekan Aydınlatma

Klasik aydınlatma objelerini unutun, yerine enerji tasarrufu sağlayabileceğiniz ampulleri tercih edin. Her ne kadar enerji tasarruflu ampullerin fiyatları klasik ampullere öre daha yüksek olsa da, uzun zaman dilimi düşünülünce  gözle görülür derecede enerji tasarrufu etmiş olacaksınız. Nedeni ise, enerji tasarruflu ampullerin uzun kullanım sürelerine rağmen yüksek performans göstermeleridir.

cati bakir
Şubat 12, 2017

Mantolama nedir, nasıl yapılır?

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır. İlk olarak bina cephelerinde yapılan ısı yalıtım uygulamaları birkaç alternatifli olarak tüketici beğenisine sunulmalıdır. Binalarda ısı yalıtımı için içten, dıştan ve sandviç duvar olmak üzere 3 farklı yöntem uygulanır.

cati bakir
Şubat 11, 2017

Bakır Çatı Ve Kaplama Teknikleri

Çatının önemini bir önceki makalemizde sizlerle paylaşmış, Mevsim şartlarına göre nedenlerini açıklamıştık. Buna ilaveten çatı yapımında dikkat edilecek hususlar olduğunu ve bu önemli hususların en başında ise dayanıklılık ve de uzun kullanım süresinin geldiğini belirtmiştik. Bu etkiler düşünülerek, en fazla kullanımı tercih olunan çatı çeşitlerinin başında çatı bakır kaplamanın geldiğini de belirterek devam edelim.

kücük alan dekorasyon
Şubat 11, 2017

Küçük Mekanlar Nasıl Daha Büyük Gösterilir

Bunun için en kolay ve en çok kullanılan yöntem ayna kullanılmasıdır. Bir duvarı komple ayna kaplayarak mekana daha derinmiş hissi vererek büyük gösterebilirsiniz. Bir diğer yönten mümkün olduğunca açık renklerde mobilya kullanmaktır. Açık renkler gözde derin algı yaratır. Koyu renkler derinliği keser. Birde mobilyaları mümkün olduğunca küçük boyutlarda tercih etmek gerekir.

mekan aydinlatmasi
Şubat 11, 2017

Mekan Aydınlatmasında Yalın Dekorasyonun Önemi

Mekanın m2 si ve aldığı gün ışığına göre aydınlatma seçilmesi en önemli noktadır. Mekana gereğinden fazla aydınlatma yapmak çok güzel bir mekanı estetikten uzaklaştırabilir. Bunun aksine çok sade yalın dekorasyona sahip bir mekanı doğru aydınlatma ile çok daha etkileyici gösterebilirsiniz.

dis cephe kaplama
Şubat 10, 2017

Dış Cephe Kaplaması Nasıl Yapılır?

Dış Cephe kaplamaları iskelenin kurulmasıyla başlar. Cephe öncelikle yeni bir inşaat ise, kaba sıvasının öncelikle yapılması gerekiyor. Eğer oturulan bir bina ise dış cephe kaplaması yapılmadan önce çatlak ve kırık yerler onarılır, ve kirlerden arındırılması gerekiyor. Emniyet tedbirleri alındıktan sonra yapıştırma işlemine geçilir. Yapıştırma işlemi. 4.5 kg ile 5 kg arasında bir yapıştırıcı kullanılarak çerceve metodu uygulanarak ile yapılır. Bu işlemin hemen arkasından dubelleme uygulamasına geçilir. Dubelleme özellikle strafor köşe kısımları ve ortaya 1 adet gelecek şekilde yapılır. Burada cephedeki köşe profilleri yalıtım levhalarının üzerine donatı katmanı oluşturulmasından önce yerleştirilir ve üzeri donatı ile kapatılır. Bu işlemin hemen arkasından sıva uygulamasna geçilir ve 1 kat elyaflı sıva uygulanır. Hemen sonrasında elyaf takviyeli bir file yerleştirilir ve 1 kat daha sıva yapılır.

villa tadilatinda nelere dikkat edilmeli
Şubat 10, 2017

Villa Tadilatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Villanızın yaşı dış cephe tadilatı için yapılması gereken süreyi ve bütçeyi belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Villa tadilatına ilk olarak dış cepheden başlanılmalı, sonrasında içeride yapılacak mimari detaylarla devam edilmelidir. Villanızın dış cephesi için yapılacak onarım ve değişikliklerde kullanılacak malzemeler dış etkenlere dayanıklı ve uzun süreli kullanıma uygun kalitede olmasına dikkat edilmelidir.

Tavan Arası İzolasyonunun Önemi
Şubat 10, 2017

Full Tadilattan Yazlık Ev Mutfaklarına Özel Birkaç Natüralist Fikir

Mutfak mobilyaları evlerde kadınların çokça zaman geçirdiği yer olarak mutfaklar için büyük önem taşımaktadır. Yazlık ev mutfak mobilyaları bu nedenden ötürü fazla önem taşımakta. Bu hususta mevsime göre kullanımı tercih edilen mobilyaların bir sonraki yaz dönemine dek kalitesini koruyabilmesi de ayrıca bir öneme sahiptir. Genişlik bakımından fazla büyük tasarlanma imkanı bulunmayan yazlık evlerde alandan tasarruf da mühim bir konu olmakta.

Tavan Arası İzolasyonunun Önemi
Şubat 10, 2017

Tavan Arası İzolasyonunun Önemi

Tavan Arası İzolasyonu Nedir ve Neden Gereklidir?

Tavan arası izolasyonu nedir, diye açıklayacak olursak; yaşam alanlarımız olan evlerimizde ısıyı kayba uğratmadan dengede tutmamızı sağlayan izolasyon uygulamasıdır. Daha net açıklamamız gerekirse, tavan arası izolasyonuyle kışın evin ısısının düşmesini ve dolayısıyle ısınmak için daha çok enerji kullanılmasının önüne geçmektedir. 

cati izolasyonu
Şubat 09, 2017

Çatı İzolasyonu

Özellikle kış mevsiminde evlerin en önemli problemlerinden biri de ısınma problemidir.  Kış aylarında evlerin ısınmaması veya çabucak kaybolan ısı probleminden dolayı evlerin kısa sürede soğuması yaşam alanı olan evler için kış aylarının sıkıntılı geçmesine neden olabiliyor.  İşte bu noktada ısı probleminin giderilmesi için çatı izolasyonu devreye giriyor. Çatı izolasyonu dediğimiz işlem sayesinde ısı kaybı engellenebiliyor. En çok tercih edilen çatı izolasyonunun uygulanmadığı yapılarda, ısınan havanın üste çıkmasıyle ısı hızla kaybolarak yaşam alanları için büyük bir dert meydana getiriyor. Bu aşamada ısı kontrolü çatı izolasyonu ile mümkün olup, maksimum seviyede ısıyı hapsederek soğuk havanın çatıdan sızmasını engellemek bir gereklilik haline geliyor.

full tadilat enerji kimligini anlatiyor
Şubat 09, 2017

Fulltadilat Enerji Kimliğini Anlatıyor

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ne göre 2011 öncesi yapılmış binaların  2 Mayıs 2017 tarihine kadar, 2011 sonrası yapılan yeni binaların ise iskan alma aşamasında Enerji Kimlik Belgesi sahibi olması zorunludur. Konut satın alırken veya kiralarken binanın enerji verimliliğine göre seçim yapılacak ve Enerji Kimlik Belgesi sınıfı sorulacak.
cati aktarma ve cati izolasyon yontemleri
Şubat 08, 2017

Çocuk Odası Tasarım ve Dekorasyon Fikirleri

Dekore edilmesi en keyif veren odalardan biri çocuk odasıdır. Çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişimine destek olacak çocuk odaları tasarlamalı, hem eğleneceği hem de öğreneceği mekanlar yaratılmalıdır. Fulltadilat uyarıyor dizayn ettiğiniz çocuk odası çok güzel olabilir, fakat çocuğunuz eğlenmiyorsa doğru bir oda dizayn edememişiz demektir. Çocuk odası dekorasyonunda ve tadilatında mutlaka profesyonel anlamda yardım almalısınız.

cati aktarma ve cati izolasyon yontemleri
Şubat 08, 2017

Çatı Aktarma Ve Çatı İzolasyon Yöntemleri

Çatı, muhakkak ki evinizin önem taşıyan bir kısmıdır. Özellikle kış aylarında kar ve yağmur suları gibi dış kaynaklı suların çatılardan geçip evlerinize sızmasını önleyen, ayrıca yaz aylarında da evlerinizi güneş ısısından koruyan yerlerdir. Bu nedenledir ki, çatı kaplamada özen gerektiren faktörler çokçadır ve de önemlidir. Bir çatının stabil ve değişken hava şartlarına karşı yüksek dayanıklılıkta inşa edilmesi, kondurulduğu evin dolayısıyle ev sahibi olan sizlerin hayatına pek çok sühulet katar.

ofis tadilati
Şubat 08, 2017

Yeni Ev Dekorasyonunda Bazı Püf Noktalar

Yeni bir eve taşınmak herkes için büyük bir heyecandır ancak bu heyecan beraberinde yeni yaşam alanınızı nasıl dekore edeceğiniz ile ilgili endişeleri de getirebilir. Yeni evinizi en doğru biçimde dekore edebilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi belirlemeniz gerekir.

ev tadilati
Şubat 08, 2017

Ev Tadilatı Mı, Yoksa Yeni Bir Ev Mi?

Konforlu ve huzurlu bir yaşam alanı için dekorasyon trendleri doğrultusunda ilerlemek isteyebilirsiniz. Köhne koltuklar, gıcırdadığı için sürekli yağladığınız kapılar, hava geçiren pencereler… Hayal ettiğiniz ev rahatlığını imkansız kılan tüm bu nedenlerden ötürü  yeni bir eve geçmeyi düşünebilirsiniz.  Tabii bu planınızı gerçekleştirebilmeniz için ciddi bir birikiminizin olmaması durumunda kredi çekmeniz gerekebilecek...

banyo dekorasyonu ve banyo tadilati icin birkac oneri
Şubat 07, 2017

Su Yalıtımı Nedir?

Hiç kuşkusuz ki yapıları tehdit eden önemli bir faktördür; su..  Yapıların sağlıklılığını, uzun ömürlülüğünü ve güvenliğini koruyabilmek maksadıyle binalara sızan dış kaynaklı suların, (toprak nemi, yağmur ve kar suları, daha da önemlisi yeraltı suları) evimizin banyo ve tuvaletlerinde kullandığımız iç kaynaklı sulara karışmasının önüne geçilmelidir.

banyo dekorasyonu ve banyo tadilati icin birkac oneri
Şubat 07, 2017

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Yatak odası dekorasyonu sadece gözünüze değil ruhunuza da hitap etmelidir. Günün yorgunluğunu atmak ve rahat bir uyku uyuyarak dinlenebilmeniz için yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birkaç ipucu. Evinizdeki her oda önemlidir ve her biri kendine özel olmalıdır. Yatak odası ise tam bir rahatlama ve canlanma alanıdır.

banyo dekorasyonu ve banyo tadilati
Şubat 07, 2017

Çatı sizin için neden önemlidir ?

Bir çatının görevi, bir evin en üst kısmına gelen rüzgar kuvvetleri ve rüzgar odaklı yağmur gibi rüzgar etkileri ve darbesini yakalayıp bu baskıyı en azami değerlere indirgemektir. Özellikle evler için bu çatıların güçlü olması çok önemlidir, aksi takdir de yağmur suyu çatı altına iner ve çatınız da biriken yağmur suları, kar sularının evinize, binanıza  akması, çökmesi kaçınılmazdır. Bu durumda evin yatak odası, banyo, salon, oturma odası, mutfak gibi bölümlerine zarar vermesine neden olur. Fulltadilat olarak sizlere bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz, çatının üç hayati özelliği vardır;

banyo dekorasyonu ve banyo tadilati icin birkac oneri
Şubat 06, 2017

Çatı İzolasyonu Nedir?

Çatı izolasyonu, çatının aşağıda kalan yaşam alanlarının tavanlarında ısı kaybını önlemek için çatı alanının yalıtımının sağlanmasıdır.